Stanisław Michalkiewicz: Palikot to błazen i bufon


„Pan Palikot nie zrobił nic. Janusz Palikot to jest błazen. To jest błazen, który ma tylko rozbudowane ego. Palikot założył taki tygodnik „Ozon”, ultrakatolicki, i próbował na tych skrzypczykach wygrywać. Ale jak się okazało, że lepiej procentuje ateizm, to przerobił się na ateistę. To jest błazen! Był przewodniczącym zespołu parlamentarnego „Przyjazne Państwo”. Nie tylko nic nie zrobił, ale jeszcze zrobił takie głupstwo, że poparł ustawę, która nakazała nawet jednoosobowym działalnościom gospodarczym zatrudniać strażaka i ubeka. Nawet nie czyta ustaw, nad którymi głosuje, to jest błazen i bufon!

Natomiast jedną rzecz rzeczywiście robi. Pożytku z tego dużo nie będzie. Mianowicie on rozdrażnia katolicką część opinii publicznej. Rozjątrza tak, takimi różnymi przytykami, głupimi uwagami, takimi tam, że krzyż mu się nie podoba i to-tamo. Nic z tego nie wynika, bo on tylko dużo gada, natomiast rozjątrza tę katolicką część opinii publicznej. I to do niczego nie prowadzi, z wyjątkiem jednej rzeczy: to prowadzi do takiej zimnej wojny religijnej w Polsce, która w momentach, w porywach, może się przekształcić w wojnę gorącą.

Oczywiście dla pewnych sił to jest bardzo korzystne. Dla tych złodziei, którzy Polskę rozkradli, to jest bardzo korzystne, taka wojna religijna. Podobnie było we Francji na przełomie XIX i XX w., kiedy też aferzyści panamscy kierowali frustrację ludzi przeciwko kościołowi – żeby odwrócić od siebie, bo się nakradli. Dlatego Palikota zapraszają do tych wszystkich ubeckich telewizji, takich jak TVN24, która jest telewizją stworzoną przez wojskową razwiedkę. On wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu tych złodziei. Druga rzecz: dla Niemiec i dla Rosji wpędzenie Polski w taką wojnę religijną to jest dar niebios. Dlatego że jak się ludzie tutaj zaangażują, to nawet nie zauważą, że i państwa już nie mają. I wreszcie trzecia rzecz: to jest [korzystne] dla Unii Europejskiej, która lansuje marksizm kulturowy w całej Europie, próbuje narzucić narodom europejskim marksizm kulturowy. I Palikot się po prostu wysługuje, jak kiedyś się wysługiwali folksdojcze Hitlerowi. Jest to po prostu nie tylko błazen i bufon, ale skurwysyna kawał!”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: