Daniel Hannan: Unia mówi krajom członkowskim FU!


FU – inicjały, które zgrabnie podsumowują nastawienie przywódców strefy euro do swych własnych narodów.

Panie przewodniczący, już podczas pierwszej lekcji kursu ratownictwa dowiadujesz się, że tonący będzie starał się wciągnąć pod wodę swego ratownika. Czułem się własnie tak dziś rano, gdy byłem odbiorcą tej minuty nienawiści, bo Zjednoczone Królestwo zachowało funta, straszono mnie grozami tego świata. Oczywiście bardzo przypominało to, co mówiono nam wtedy, kiedy zrezygnowaliśmy z euro. Swoją drogą, jak wam z tym idzie, panowie?

Było przytłaczające poparcie dla premiera w związku z nieprzyjęciem tej nowej unii fiskalnej. I jak mówi Pan Lambsdorff, teraz będą faktycznie dwie równoległe struktury traktatu. Będzie UE i będzie Unii Fiskalna, FU – inicjały, które swoją drogą, zgrabnie podsumowują nastawienie przywódców strefy euro do swych własnych narodów. Jesteś Irlandczykiem i masz dość płacenia pieniędzy europejskim bankom i obligatariuszom – FU! Jesteś Grekiem i myślisz, że dewaluacja może być lepsza od tego ciągłego kryzysu – FU! Jesteś przedsiębiorcą i nie chcesz upaść, by zachować euro przed rozpadem – FU!

Pan Verhofstadt, z tym olimpijskim autorytetem, zrodzonym z długich bankietów i długich Euro-szczytów, powiedział, że jedyną z możliwych przyczyną by odejść, jest jeśli inni pójdą za wami. Nie, panie Verhofstadt, istnieje lepszy powód by odejść: aby zachować swą demokrację, aby zabezpieczyć swoją niepodległość, by utrzymać swobody odziedziczone od rodziców i przekazać je nienaruszone swoim dzieciom.

► Parlament Europejski, Strasburg – 30 listopada 2011 r.
► Debata: Konkluzje z posiedzenia Rady Europejskiej (8-9 grudnia 2011)
► Mówca: Daniel Hannan, CEP, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, Wielka Brytania

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: