Wielka Ucieczka z Titanica


Cameron sam nie wie co rozpętał
► Parlament Europejski, Strasburg – 30 listopada 2011 r.
► Mówca: Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EFD.
► Debata: Konkluzje z posiedzenia Rady Europejskiej (8-9grudnia 2011)

Nigel Farage (FED):

Często zadaję sobie pytanie dlaczego pomyślny kraj, cieszący się tysiącem lat niepodległości, miałby oddać swe prawo do samorządności niewybranym nie-bytom, które widzimy siedzące tu przed nami dziś rano?

A odpowiedź, jaka pada ze strony Foreign Office* oraz elit jest taka, że musimy mieć wpływy w Europie, musimy mieć miejsce przy głównym stole, abyśmy mogli coś zmienić.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby udowodnić jacy z nas dobrzy Europejczycy. Cały czas płacimy wam 50 milionów funtów dziennie. Wspomogliśmy fundusz ratunkowy euro, mimo że nie przystąpiliśmy do tej waluty, dzięki Bogu. Oddaliśmy wam 80 % zasobów ryb, które pływają w naszych wodach, wasze  floty mogą przypłynąć i zabrać to nam. Wprowadziliśmy też każdą dyrektywę, jaką żeście nam dali, absolutnie co do litery, wszystko to po to, by uzyskać wpływy. W istocie Nick Clegg jest tak omamiony, że nadal uważa, że możemy przejąć wiodącą rolę w Europie.

Gdy brytyjski premier udaje się na szczyt z bardzo skromną propozycją by ochronić wyjątkowo ważną brytyjską branżę, warkliwy prezydent Sarkozy mówi mu, gdzie ma pójść, z niemiecką aprobatą, oczywiście.

I oto jesteśmy bez przyjaciół na sali. Też mi wpływy!

Otóż wy zdecydowaliście się wyruszyć na Titanicu ku gospodarczej i demokratycznej katastrofie, a my jesteśmy teraz w łodzi ratunkowej, na zewnątrz Titanica, ale jesteśmy zagrożoni falą dziobową, która przyjdzie i pochłanie nas, jeśli nie będziemy ostrożni – a jest nią odwet. Słyszeliśmy język odwetu dziś rano – prawodawstwo dot. rynków finansowych zostanie narzucone W. Brytanii i nie będziemy mieli na to absolutnie żadnego wpływu.

Coś się jednak zmieniło w piątek, Pan Cameron może o tym nie wie, ale jesteśmy teraz na dobrym kursie, Wielka Brytania przeprowadzi teraz Wielką Ucieczkę. Wyjdziemy z tej Unii, będziemy pierwszym krajem europejskim, który odzyska swą wolność. Podejrzewam, że wielu innych pójdzie w nasze ślady, a wtedy będziemy mieli z powrotem naszą demokrację, naszą wolność i będziemy mieli wpływy w świecie, podczas gdy wy wszyscy zmierzacie ku katastrofie. To właśnie się stanie!

Niebieska karta – Alyn Smith  (Szkocka Partia Narodowa) Grupa Zielonych/Wolne Przymierze Europejskie:

Jestem wdzięczny posłowi za podjęcie interwencji w związku z działaniami, z bardzo samolubnymi działaniami premiera Davida Camerona i w sposób wyjątkowy nie osiągnieciem niczego dla 1 mi² spośród 86000 mi² UK. Nie osiągnął nic, lecz w istocie osłabił 26 pozostałych państw członkowskich, starających się rozwiązać ten kryzys.

Czy zgodzi się Pan ze mną, że premier Cameron być może uszczęśliwił parę osób w swojej partii, być może uszczęśliwił parę osób w Pańskiej partii, ale zważywszy, że nie wypowiadał się w imieniu Partii Pracy, Zielonych, Liberałów, w każdym razie nie wszystkich Liberałów; z pewnością nie wypowiadał się w imieniu narodu Szkocji, z jednym reprezentantem w parlamencie westminsterskim z mojego kraju; z pewnością nie wypowiadał się w imieniu aspiracji szkockiego parlamentu; czy zgodzi się Pan ze mną, że jeśli osiągniecie swój cel, który on ułatwił, że UK opuści to miejsce, to lud Szkocji poradzi sobie znacznie lepiej reprezentując siebie samych, niezależny od rządu w Londynie, jako część tej rodziny narodów, jako konstruktywny partner?

Nigel Farage (FED):

Muszę powiedzieć, że bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, bo jest tam ich z pół tuzina wrzuconych weń. David Cameron zrobił, co musiał zrobić. Został postawiony w sytuacji bez wyjscia. Ale ma Pan rację, nie zyskał żadnych ustępstw, a w istocie pozostawił UK teraz jeszcze bardziej zagrożone niż było przedtem. Jesteśmy w stałej mniejszości do głosowania, zwyczajnie nie mamy żadnego sojusznika na sali, a słyszeliśmy dziś rano: chcą zabrać nasz rabat, chcą legislacji runkow finanasowych. Jednak co zrobił, to otworzył debatę w Brytanii, debata europejska rozpoczęła się teraz na serio.

Cameron sam nie wie, co rozpętał. Sądzę, że impet – abyśmy mieli referendum, byśmy wzięli rozwód z tymi upadającymi strukturami i zastąpili to prawdziwą umową o wolnym handlu – teraz ma to niepowstrzymany pęd i jest to dobre dla UK i dobre dla Szkocji, i będzie to dobre dla waszego sektora finansowego z siedzibą w Edinburgh i stworzy wiele, wiele miejsc pracy dla Szkotów.

*Foreign Office – brytyjski odpowiednik MSZ

Reklamy
Comments
3 Komentarze to “Wielka Ucieczka z Titanica”
 1. rygar pisze:

  Prostacki język wypowiedzi Nigel Farage nie dziwi, zważywszy na jego marne wykształcenie i obracanie się w przeszłości w środowisku różnych firm maklerskich. Maklerzy giełdowi są na usługach (czytaj: na pasku) tzw. rekinów finansjery, a obecna postawa Davida Camerona broniącego interesów londyńskiego „city” jest dowodem, że rząd UK jest głównie rzecznikiem interesów finansjery. Chcę zwrócić uwagę, że EFD [Europa Wolności i Demokracji (ang. Europe of Freedom and Democracy, EFD)], to nie to samo co FED (System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych) – Nigel Farage raz z EFD, a dalej z FED. W podsumowaniu – obecny kryzys finansowy został wywołany przez lekkomyślne działania różnych wysoko opłacanych tzw. „ekspertów” finansowych, bankowych itp. przy jednocześnie biernej postawie rządzących w USA i Europie. W ostatnich latach ludzie ci lansowali pogląd, że banki są motorami gospodarki światowej, ponieważ tworzą „produkty” bankowe (co to ma wspólnego z produkcją?). Obecny stan gospodarki jest wynikiem działalności tych różnych. pożal się boże, ekspertów. Tę sytuację prawidłowo ocenili „oburzeni” słusznie protestując przeciwko bezczelnie oszukańczym elitom mającym władzę i 90% światowego bogactwa, którym afiszują się bez żenady. Natomiast rządy udawały, że jest wszystko w należytym porządku i nie kontrolowały sprawców kryzysu.

  • karasekus pisze:

   |”Prostacki język wypowiedzi Nigel Farage nie dziwi, zważywszy na jego marne wykształcenie i obracanie się w przeszłości w środowisku różnych firm maklerskich.”

   Ad hominem. Zajrzyj do słownika i porównaj z ad rem.
   Pokaż palcem przykład tego prostactwa. W istocie Farage to chyba najbardziej elokwentny polityk, jakiego w życiu słyszałem.

  • karasekus pisze:

   |”Davida Camerona broniącego interesów londyńskiego „city” jest dowodem, że rząd UK jest głównie rzecznikiem interesów finansjery.”

   Powtarzacz idiotyczne lewackie mity, które padały już podczas tej debaty. Owa finansjera, aby handlować na London Stock Exchange czy w domach maklerskich, musi płacić prowizje, więc Cameron w żaden sposóbn ich interesu nie broni. Broni sektora usług finansowych i przychodu z podatków, jakie generuje, czyli broni interesu mieszkańców UK. Unia chce narzucić swoje przepisy i podatki, co w sposób oczywisty utrudni i zwiększy koszty funkcjonowania tych usług w UE. Może to doprowadzić do upadku całej tej branży, bo handlujący (kórym może być przeciętny Kowalski) zamiast płacić ekstra, przeniosą swoje interesy z City do np. Nowego Jorku lub Hong Kongu, co nie jest trudne przez Internet.

   Na pasku finansjery jest raczej cała ta tępa, lewacka unijna biurokracja, która np. zmusiła Grecję do wzięcia dwóch bailoutów (pożyczek) na spłacenie jej obligacji, tym samym potrajając jej dług, zamiast pozwolic upaść bankom, które skupywały akcje Grecji. Bailouty pochodzą od rządów, czyli z kieszeni podatnika. Okrada się więc podatników krajów Unii by spłacali wierzytelności nierzetelnych banków, głównie niemieckich i francuskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: