Członkostwo w tej unii politycznej nie jest w naszym interesie


Myślę, że w końcu będzie referendum

Nigel Farage dla BBC: Szczerze mówiąc nie uważam, by bycie członkiem unii politycznej, która obecnie pobiera od nas składkę członkowską w wysokości 50 milionów funtów dziennie, stanowi ​​75% naszych praw, niszczy nasz sektor usług finansowych, a nawet niszczy sposób, w jaki prowadzimy naszą służbę zdrowia – było jeszcze w interesie W. Brytanii.

Prezenterka BBC: A teraz więcej na nasz główny temat popołudnia. Naciski na premiera, z szeregów Partii Konserwatywnej, by przyjął postawę buldoga podczas szczytu UE w tym tugodniu. Łączy się ze mną pan Nigel Farage, CEP, lider Partii Niepodległości UK, który jest w naszym brukselskim studio.

Przede wszystkim dzień dobry Panu. Premier powiedział, że będzie bronił City of London, i że zablokuje każdy traktat, który nie będzie chronił brytyjskich interesów. To właściwy sposób postępowania, zgodzi się Pan?

Nigel Farage: Jego polityka wobec Europy wciąż się zmienia. Jak pamiętamy, zaczęła się od żelaznej gwarancji w sprawie referendum, co zostało porzucone. Następnie przeszła do repatriacji uprawnień, co jest porzucane obecnie. A teraz mówi się nam, że będzie bronił City of London. To ten sam premier, który poinstruował w październiku swoich własnych członków PE, by przenieśli całkowitą kontrolę nad City do instytucji w Brukseli, więc tak naprawdę nie wierzą w ani jedno jego słowo.

Prezenterka BBC:Mówi Pan, że jego polityka wobec Europy wciąż się zmienia. Ale sytuacja globalna, globalna gospodarka bardzo się zmieniła, więc czymś normalnym byłoby na to zareagować, a w związku z obecną sytuacją powiedział, że musimy wydobyć euro z zapaści, to musi być pierwszym priorytetem na tym etapie gry, prawda?

Nigel Farage: Cóż, to zupełnie normalne, że polityki się zmieniają wraz z wydarzeniami, ale to co on zrobił, to celowo starał się upewnić, że Brytyjczycy nie będą mieli głosu i nie będą mieli referendum w tej sprawie. A co się tyczy kryzysu strefy euro, to powinien powiedzieć tym 17 krajom strefy euro: słuchajcie panowie, idziecie złą drogą, to i tak jest skazane na niepowodzenie i rozpad, czy nie lepiej byłoby pozwolić krajom takim jak Grecja i Portugalia pozwolić na powrót do ich własnych walut?

Prezenterka BBC: Jeśli chodzi o referendum, ustalono to ustawowo, jasne jest jak wygląda obecnie sytuacja, że jeśli dalsze uprawnienia mają być przekazane Europie, to musi być referendum. Jesli nie, z pewnością nie trzeba tego przedkładać Brytyjczykom. Premier mówi dzisiaj, że trzeba rozwiązać problem euro, bo nie zrobienie tego byłoby katastrofalne dla UK.

Nigel Farage: To zwykłe mydlenie ludziom oczu, czyż nie? Przekazujemy uprawnienia Brukseli każdego tygodnia. Z każdą zatwierdzoną unijną dyrektywą lub przepisem, trochę więcej władzy przenosi się z Westminsteru do Brukseli. Więc mówiąc szczerze ja po prostu – powtarzam – nie wierzę mu, gdy to mówi. Jeśli będzie nowy traktat, i on sie pod nim podpisze, to jasne jest, że będzie on miał dla nas konsekwencje, i że powinno być referendum. Jeśli nie będzie referendum, to skutkiem będzie nie tylko rozpad w Partii Konserwatywnej, ale coraz większa liczba wyborców przejdzie do UKIP, a testem lakmusowym tego będą wybory uzupełniające w przyszły czwartek w Feltham i Heston.

Prezenterka BBC: [Premier] powiedział, że zablokuje każdy traktat, który nie będzie chronił brytyjskich interesów. Wierzy Pan w to?

Nigel Farage: Nie, nie wierzę w nic, co mówi. Szczerze mówiąc nie uważam, że bycie członkiem unii politycznej, która obecnie pobiera od nas składkę członkowską w wysokości 50 milionów funtów dziennie, stanowi ​​75% naszych praw, niszczy nasz sektor usług finansowych, a nawet niszczy sposób, w jaki prowadzimy naszą służbę zdrowia, nie wierzę, by bycie członkiem tej unii było jeszcze w interesie W. Brytanii. Ale nie ważne, co ja myślę. Naprawdę ważne jest to, że zdecydowanej większości ludzi w naszym kraju wszystkie trzy partie obiecały referendum. A teraz nadszedł czas, by Pan Cameron oświadczył, że UE zmieni się zasadniczo – wybór należy do was.

Prezenterka BBC: Członkowie jego partii, wyżsi rangą konserwatyści: burmistrz Londynu Boris Johnson, czy minister ds. Irlandii Północnej powiedział, że jego zdaniem referendum jest już nieuniknione. Czy podziela Pan tę pewność?

Nigel Farage: Myślę, że w końcu będzie referendum w sprawie naszych stosunków z UE. Pytanie brzmi tylko ile zniszczenia ta kwestia spowoduje temu premierowi, zanim ulegnie. W tej chwili wygląda na bardzo słabego przywódcę, wygląda jak ktoś, kto ustępuje żądaniom Merkel, Sarkozego, pana Van Rompuy i pozostałych. Jego własna partia ulega podziałowi. Wyborcy, jeśli spojrzeć na badania opinii, jego wyborcy przychodzą coraz liczniej do UKIP. Jesli pozwoli, by toczyło się to zbyt długo bez referendum, to rozbije i zniszczy swój rząd.

Prezenterka BBC: On jest w nieco trudnym położeniu, przyzna Pan, to znaczy biorąc pod uwagę, co Angela Merkel i Nicolas Sarkozy mówią od kilku dni, że jeśli nie uda im się skłonić 27 państw członkowskich do porozumienia w sprawie pakietu to pójdą własną drogą z 17 członkami strefy euro. To mogłoby być bardzo kłopotliwe, prawda?

Nigel Farage: Co powinien powiedzieć 17 członkom strefy euro, to że jesli chcecie popełnić demokratyczne samobójstwo – bo do tego sprowadzają się propozycje Van Rompuya – jeśli chcecie to zrobić, to nie doradzałbym tego, ale nie mogę was od tego powstrzymać. Miło by było zobaczyć, jak okazuje trochę przywództwa. Różne straszne rzeczy dzieją się w strefie euro. Widzieliśmy, jak demokratycznie wybrane rządy usunięto W Grecji i we Włoszech, a jedyne co słyszymy ze strony naszego premiera i naszego kanclerza, to okrzyki zachęty, gdy demokracja zostaje zmieciona, a biurokraci, którzy wymyślili tę nieudaną politykę euro, przejmują władzę. Chciałbym zobaczyć go, jak to mówi.

Prezenterka BBC: Ale jeśli każde państwo członkowskie zrobiłoby jak Pan mówi i miało referendum, to byłby totalny chaos, nieprawdaż?

Nigel Farage: Cóż, jeśli uważa Pani, że demokracja to chaos, to przykro mi, ale to niefortunne. Ale nikt, nikt naprawdę nie wyraził zgody, w całej UE, by przekształciło się to w technokratyczne, biurokratyczne państwo, gdzie faktycznie wybory powszechne w 17 krajach strefy euro staną się bez znaczenia, jeśli ten perfidny pakiet środków, wprowadzonych przez pana Van Rompuy, zostanie przyjęty na tym szczycie. To są naprawdę wielkie sprawy. Nie tylko krótkookresowe problemy w strefie euro, lecz w istocie przyszłość demokracji w Europie. A pana Camerona zdaje się to po prostu nie obchodzić.

Prezenterka BBC: Ok, Nigel Farage, dziękuję bardzo, jak zawsze, za poświęcony czas.

Źródło: UKIP media

Reklamy
Comments
2 Komentarze to “Członkostwo w tej unii politycznej nie jest w naszym interesie”
  1. Malgo pisze:

    Materialy, ktore Pan zamieszcza sa niezwykle cenne. Bardzo wielu ludzi nie ma pojecia o tym, co naprawde dzieje sie w „slynnej”, niestety, Brukseli. Nawet my, osoby tu mieszkajace nie mamy chyba dostepu do materialow z obrad €parlamentu, a postac Pana Farrage’a przedstawiana jest zwykle w mediach jak w krzywym zwierciadle – skad my to znamy ;-)! Dzieki wiec wielkie za przedstawienie tylu ciekawych brukselskich „kwiatkow” na You Tube. Aby jednak Panska praca mogla byc bardziej jeszcze spozytkowana 😉 polecam strone Blogpress http://www.blogpress.pl/node/10773 (wlasnie pojawil sie tam wpis o aktualnosciach unijnych;-)) oraz usilnie prosze o zalozenie tam bloga, badz kontakt (tu przypominam sie po raz kolejny :-)). Pozdrowienia dolaczam serdeczne z Bxl.

  2. Malgo pisze:

    Materialy, ktore Pan zamieszcza sa niezwykle cenne. Bardzo wielu ludzi nie ma pojecia o tym, co naprawde dzieje sie w „slynnej”, niestety, Brukseli. Nawet my, osoby tu mieszkajace nie mamy chyba dostepu do materialow z obrad €parlamentu, a postac Pana Farage’a przedstawiana jest zwykle w mediach jak w krzywym zwierciadle – skad my to znamy ;-)! Dzieki wiec wielkie za przedstawienie tylu ciekawych brukselskich „kwiatkow” na You Tube. Aby jednak Panska praca mogla byc bardziej jeszcze spozytkowana 😉 polecam strone Blogpress http://www.blogpress.pl/node/10773 (wlasnie pojawil sie tam wpis o aktualnosciach unijnych;-)) oraz usilnie prosze o zalozenie tam bloga, badz kontakt (tu przypominam sie po raz kolejny :-)). Pozdrowienia dolaczam serdeczne z Bxl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: