UE wydaje miliony, by przekupić klasę polityczną w Chorwacji, i robi to całkiem nieźle.


UE przekupuje klasę polityczną w Chorwacji

Tekst wystąpienia:

Odwiedziłem niedawno Chorwację; chciałem zobaczyć czy odbywa się tam prawidziwa debata krajowa, czy jest tam uczciwa kampania. Czego się dowiedziałem? Otóż dowiedziałem się, że UE robi wszystko co może, by przekupić klasę polityczną w Chorwacji. I robi to naprawdę całkiem nieźle. Do tej pory UE dała Chorwacji 320 mln euro, w tzw. pomocy przedakcesyjnej; UE wydała właśnie milion euro na jawnie propagandową kampanię reklamową mówiącą Chorwacji, że UE jest ich jedyną nadzieją.

Sprytnie, daliście nawet posady, wysoko płatne posady Chorwatom w Parlamencie Europejskim i Komisji Eeuropejskiej tylko po to, by pokazać im, jak dobrze im się będzie powodzić – będzie się powodzić klasie rządzącej – jeśli się przyłączą. I macie flagi UE wiszące na oficjalnych budynkach na terenie całego kraju, aby sprawić wrażenie, że rzecz jest już dokonana. Macie tam chętnych pomocników, bo dawni komuniści wciąż tam są, w Chorwacji. Nadal dzierżą wszystkie pozycje władzy i wszyscy staną się osobiście niezmiernie bogaci, jeśli Chorwacja przystąpi do Unii Europejskiej.

Ma to swoją jeszcze bardziej złowieszczą stronę, bo nie ma tam wolnej prasy, w Chorwacji, nie odbywa się tam w ogóle żadna krajowa debata. W istocie zaoferowano nagrodę 10 000 kn, jeśli ktoś znajdzie artykuł w dowolnej chorwackiej gazecie sugerujący, że przyłączenie się nie jest rzeczą słuszną.

Cała ta kampania jest wypaczona, skorumpowana i zniekształcona. Widzieliśmy to już wcześniej ze strony Unii Europejskiej, ale moim zdaniem dzieje się to na taką skalę w Chorwacji, że jest gorzej niż to, co widziałem dotychczas. Ten kraj przez prawie tysiąc lat dążył do niepodległości; i przez 20 lat mieli niepodległość. Wydostali się z nieudanego eksperymentu politycznego, jakim była Jugosławia, a jeśli zagłosują za przystąpieniem do Unii Europejskiej, to zagłosują za przyłączeniem do nowej Jugosławi, upadającego eksperymentu polityczngo, który się zawali. Mam nadzieję, że odbywa się tam, w ostatnim miesiącu lub dwóch, debata w Chorwacji. Niestety, wątpię w to.

► Debata: Traktat dotyczący przystąpienia Republiki Chorwacji – Wniosek Chorwacji o członkostwo w Unii Europejskiej
► Parlament Europejski, Bruksela – 30 listopada 2011 r.
► Mówca: Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EFD.

Reklamy
Comments
2 Komentarze to “UE wydaje miliony, by przekupić klasę polityczną w Chorwacji, i robi to całkiem nieźle.”
  1. Pipilotti pisze:

    Szkoda, że nie ma ludzi którzy zaprzestali by tej propagandzie. Przecież to jest oczywiste to co się dzieje w Europarlamencie

  2. emigrantka pisze:

    Tak samo odbylo sie to z Polska. A Polacy jak te barany dalej w to wierza. Jedno co dobre z tej UE to uklad z Szengen i mozna bylo uciec przed ta nedza jaka zafundowali nam skorumpowani przez UE, politycy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: