Ratujcie świat za własne pieniądze


Może zapłacicie za własną podróż?

Wiemy, że nie było istotnych zmian w klimacie przez ostatnie 6000 lat, a większość organizacji naukowych potwierdziła, że nie było znaczącego statystycznie globalnego ocieplenia w ciągu ostatnich 15 lat. Chcecie w Durbanie ratować świat, to zapłaćcie przynajmniej za własną podróż.

Godfrey Bloom (EFD):

Jedno co wiemy na temat klimatu, to że jest to rzecz dosyć dziwnaczna. Wiemy, że było cieplej na świecie w okresie holocenu, wiemy, że było cieplej w okresie rzymskim, wiemy też, że było cieplej w okresie średniowiecza. Było chłodniej w okresie małej epoki lodowcowej w początku XIX wieku. Wiemy też, że nie było istotnych zmian w klimacie w ciągu ostatnich 6000 lat i wiemy również, że większość  organizacji naukowych potwierdziła, że nie było znaczącego statystycznie globalnego ocieplenia w ciągu ostatnich  lat. Mam te daneprzed sobą. To są te same dane, które cytował pan Davies – on bardzo uważnie dokonuje selekcji.

Więc co chciałbym zasugerować, zanim wszyscy znikną do Durbanu, ratując świat podróżując pierwszą klasą w samolotach i popijając martini w drogich hotelach, że mam emerytów w Yorkshire żyjących za 98 funtów tygodniowo… a wy im to płacicie. Sugerowałbym, że ze względu na ten kryzys fiskalny, jaki mamy, byłoby miłym gestem – szczególnie z pani strony, Pani Komisarz, która nie płaci podatku dochodowego, a ma bardzo dobre wynagrodzenie – gdybyście zechcieli zaoferować, że zapłacicie za swą własną podróż.

► Parlament Europejski, Strasburg – 15 listopada 2011
► Debata: Konferencja w Durbanie w sprawie zmian klimatu
► Mówca: poseł Godfrey Bloom, Europa Wolności i Demokracji

W kontekście tej wypowiedzi warto przypomnieć wypowiedź Daniela Hannan

Reklamy
Comments
3 Komentarze to “Ratujcie świat za własne pieniądze”
 1. Patryk pisze:

  Swietny zestaw informacji. Mam nadzieje, ze wiecej osob bedzie trafialo na takie blogi jak ten i na przemowienia takich osob Godfrey Bloom. Super inicjatywa, na pewno bede do Ciebie zagladal!

  Pozdrawiam

 2. a n t y K pisze:

  Gratuluję poziomu Bloga.
  Powodzenia w pracy,
  pozdrawiam z szacunkiem.
  ES

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: