Żyjemy w Europie zdominowanej przez Niemcy


Jak śmiecie dyktować Grekom i Włochom co mają robić!

► Parlament Europejski, Strasburg – 16 listopada 2011
► Mówca: poseł Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EFD.
► Debata: Zarządzanie gospodarcze – system gospodarczy i walutowy

Nigel Farage (EFD):

Oto jesteśmy na skraju finansowej i społecznej katastrofy, a mamy dziś na sali czterech ludzi, którzy winni być za to odpowiedzialni. A jednak wysłuchaliśmy najnudniejszych, najbardziej technokratycznych przemówień, jakie w życiu słyszałem.

Wszyscy unikacie rzeczywistości. Według każdej obiektywnej miary euro jest porażką. A kto konkretnie jest odpowiedzialny, kto tu rządzi, spośród was wszystkich? Oczywiście odpowiedź brzmi: żaden z was, bo nikt z was nie był wybrany, nikt z was nie ma żadnej legitymacji demokratycznej dla ról, które obecnie macie w tym kryzysie.

A w tę próżnię, choć niechętnie, wkroczyła Angela Merkel. I żyjemy teraz w zdominowanej przez Niemcy Europie. Czymś, co projekt europejski miał w istocie powstrzymać. Czymś, za co ci, którzy szli przed nami w istocie zapłacili wysoką cenę krwi, by temu zapobiec. Ja nie chcę żyć w Europie zdominowanej przez Niemcy, ani nie chcą tego obywatele Europy.

Ale wy panowie odegraliście tu swoją rolę. Bo kiedy pan Papandreou wstał i użył słowa „referendum”, albo pan Rehn – opisał pan to jako „nadużycie zaufania”, a pańscy tu kumple zebrali się jak stado hien, okrążyli Papandreou, usunęli go i zastąpili marionetkowym rządem. Cóż to było za absolutnie obrzydliwe widowisko.

Ale nie usatysfakcjonowani tym, zdecydowaliście, że Berlusconi musi odejść. Został więc usunięty i zastąpiony przez pana [Mario] Monti, byłego komisarza europejskiego, współarchitekta tej katastrofy euro i człowieka, który nie był nawet członkiem parlamentu.

Robi się to niczym powieść Agathy Christie, gdzie staramy się domyślić, kto następny „wypadnie”. Różnica polega na tym, że wiemy kim są złoczyńcy. Wy wszyscy powinniście być pociągnięci do odpowiedzialności, za to coście zrobili. Was wszystkich należałoby zwolnić.

I muszę powiedzieć, panie Van Rompuy, że 18 miesięcy temu, kiedy się poznaliśmy, myliłem się co do pana. Powiedziałem, że będzie pan cichym zabójcą demokracji państw narodowych, ale już pan nie jest, jest pan całkiem głośny w tym względzie, nieprawdaż? Pan, człowiek niewybrany, udał się do Włoch i powiedział: „To nie czas na wybory, ale czas na działania.” Co, w imię Boga, daje panu prawo, by powiedzieć tak narodowi włoskiemu?

Reklamy
Comments
One Response to “Żyjemy w Europie zdominowanej przez Niemcy”
  1. mr m pisze:

    I wish hear some similar speach from our prime minister of Poland but that would be never hapen although it would be exactly oposite.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: