Wyjaśnię wam, bo chyba nie rozumiecie


Godfrey Bloom wyjaśnia jak bankrutują państwa

Godfrey Bloom (EFD):

Jestem z pokolenia wyżu demograficznego, urodziłem się tuż po wojnie. Mieliśmy chyba najdłuższy okres pokoju i dobrobytu na świecie, moim zdaniem, od tamtej pory. Odłożyłem trochę skromnych pieniędzy aby móc przekazać coś rodzinie, gdy odejdę. Głównie ponieważ nigdy nie wydawałem więcej pieniedzy niż zarobiłem, i byłem ostrożny, i pracowałem w miarę ciężko.

Otóż zawsze wydaje mi się być kompletnym zaskoczeniem dla polityków jak kraje popadają w długi. Pozwólcie, że wyjaśnię, bo nie sądzę, że naprawdę to rozumiecie. To dlatego, że politycy stale wydają więcej pieniędzy niż zbierają z podatków. Więcej pieniędzy niż w ogóle byliby w stanie zebrać z podatków, większość z których, w rzeczy samej, w istocie trwonią. Powodem, dla którego rozmawiamy o krajach, które są zrujnowane, a są zrujnowane, jest to, że ich śmieszni, nieudolni, ciemni politycy stale wydają więcej pieniędzy niż mogą zebrać. A wtedy pożyczają i pożyczają, i co gorsze wówczas drukują pieniądze, bo politycy i ich banki centralne mają maszynę, która drukuje pieniądze. Ty to zrobisz, jako osoba prywatna, i jest to przestępstwo kryminalne. Ty byś poszedł do więzienia za coś takiego, a politycy i ich banki centralne robią to cały czas.

Chciałbym wam wyjasnić, że te kraje są zrujnowane. A są zrujnowanie z powodu ich własnych głupich przywódców i polityków, i jest to niemoralne, niemoralne, by wymagać od zwykłych podatników któregokolwiek kraju, by płacili rachunki za nieudacznych polityków i upadłe banki. One są niewypłacalne, są zrujnowane, na miłość boską, przyznajmy to wszyscy!

Robert Goebbels (PASD) – niebieska karta:

Panie przewodniczacy, chciałbym się dowiedzieć czy pan Bloom wie, że Hiszpania jest mniej zadłużona niż W. Brytania? Że Irlandia była poniżej 60% przed kryzysem? Irlandia zadłużyła się by uratować swoje banki i po to, by uratować pieniądze m.in. w bankach brytyjskich?

Godfrey Bloom (EFD):

Zupełna racja! Zupełna racja, nie sugerowałem, że moi politycy są mniej głupi niż czyikolwiek inni. To jest absolutna hańba, i nie było to nawet dyskutowane w naszym narodowym parlamencie, by faktycznie ratować te złe banki.

Jeśli chcecie inwestować w upadłe banki, róbcie to za własne pieniądze, a nie za pieniądze z mojej emerytury, jak w Yorkshire po 98 funtów tygodniowo, wy łajdacy!

► Debata: Obecna sytuacja w zakresie kryzysu zadłużenia
► Parlament Europejski, Strasburg – 11 maja 2011
► Mówca: poseł Godfrey Bloom, Europa Wolności i Demokracji

Jeśli jeszcze ktoś nie zrozumiał dlaczego banktrutują państwa, albo chce się dowiedzieć więcej, to zapraszam do przeczytania artykułu Stanisława Michalkiewicza pt. „Wady państwa opiekuńczego”.

Reklamy
Comments
2 Komentarze to “Wyjaśnię wam, bo chyba nie rozumiecie”
  1. Frederick pisze:

    I am extremely impressed with your writing skills and also with
    the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
    Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: